סורגים וגדרות

סורגים

סורגים הינם אמצעי מיגון ראשי למבנים או אנשים ומותקנים בדרך כלל על חלונות, חיצונית למבנה, בעיקר כדי להיראות מבחוץ עי ידי העוברים ושבים.
סורגים, בחזותם, אמורים להרתיע פורצים או גנבים מפני פריצות אך יחד עם זאת ישנה דרישה להציגם במבנה באופן אסתטי ויפה, על מנת שלא יפריעו לעיצוב הבנין.
סורגים מעוצבים באופן מרשים, באופן המותאם לכל בנין או מבנה, באם מדובר בעיצוב קלאסי או מודרני, עדין או גס, פשוט או מורכב.
סורגים משמשים להגנה על ילדים מפני נפילות מהחלון, לכן חשוב לבחור סורגים ארוכים באופן מספק עם מרווחים קטנים ובכך לספק הגנה מירבית.
יש לדאוג כי סורגים יותקנו על פי תו התקן הישראלי, כאשר הסורג התחתון יהיה מחוזק היטב בבטון המבנה, על מנת להבטיח כי הסורגים לא יקרסו ויפלו.
סורגים נמכרים לפי סוגר החומר המרכיב את הסורג, באם זה אלומיניום, פלדה או פלסטיק, כאשר החומר היקר ביותר הוא פלדת אל חלד, כיוון שחומר זה מחזיק מעמד זמן רב יותר ואינו מחליד לאורך שנים ארוכות.

גדרות

גדרות מתכת הן הגדרות המאובטחות ביותר לכל מתחם ובנוסף הן העמידות ביותר בפני פגיעות מזג האוויר או פגיעות בעקבות בלאי.
גדרות בהגדרתן משמשות בעיקר כאמצעי מיגון ואבטחה מפני פורצים או פולשים למיניהם ובנוסף גדרות גם משמשות לשמירה על פרטיות האדם בביתו.
עיצוב גדרות נעשות לרוב עם גדרות אלומיניום, שהן קלות יותר לעיצוב במגוון רחב של סגנונות וניתנות לציפוי בצבעים שונים המעניקים מראה אסתטי וחלק.
גדרות לבנות מציגות מראה נקי וטהור וגם משתלבות עם צבעים אחרים בכל מבנה או חלל ועל כן מהוות פתרון מושלם לחצר או לגינה.
גם גדרות הפכו לחלק בלתי נפרד מעיצוב הבית או המבנה, על כן ישנה נטייה לעצב את הגדרות באופן שמותאם לשאר העצמים החיצוניים ולפי בחירתו של כל אדם.
גדרות מבמבוק מעניקות מראה כפרי ומיוחד לבתים פרטיים או לגינות, בנוסף הן עמידות לאורך שנים ארוכות ומחירן אינו יקר כמו גדרות אחרים, חיסרונם היחידי הוא שגדרות במבוק לא מספקות מיגון ראוי מפני פולשים.