סורגים לבית וחלונות אלומיניום

סורגים לבית

המטרה העיקרית של סורגים לבית הינה למגן את הבית ולמנוע כניסה מבחוץ של פולשים למיניהם, כמו כן מניעת כניסה של בעלי חיים.
סורגים נמכרים במגוון רחב של דגמים ועיצובים וניתן להתאים אותם בהתאמה אישית או עם איש מקצוע אשר יכול לעצב את הסורגים בהתאמה לשאר המבנה של הבית.
כאשר מתקינים סורגים לחלונות יש לקחת בחשבון את רמת החוזק של הסורגים לקיר, שכן יש חשיבות לעיגון הסורגים באופן מלא, על מנת למנוע פריצות לתוך הבית.
ישנה בקשה הולכת וגוברת לסורגים שקופים לבית, בחירה זו היא בעיקר מתוך מניעים של מתן יופי ואסתטיות לבנין או לבית, לכן בחירה זו לסורגים לבית הפכה לפופולרית מאד.
, סורגים לבית הם לרוב סורגים בהרכבה עצמית, שאמנם מוזילים משמעותית את המחיר של הסורגים אך עלולים להיות מותקנים באופן לא בטיחותי ואף לסכן את תושבי המקום.
סורגים לבית מותקנים היום בכל בית, פרטי או משותף והם אף מוגדרים כחלק מתקנות הבנייה של קבלנים ומהנדסי בניין מורשים.

חלונות אלומיניום

חלונות אלומיניום מוגדרים כחלונות שמסגרתן עשויה אלומיניום, באופן זה החלון יכול להיות בכל צורה או חומר אך מסגרתו היא אלומיניום.
בעבר הבחירה הרווחת הייתה להתקין חלונות מעץ אך כיום אנו כמעט ולא רואים יותר חלונות כאלו, אלא כיום הדרישה העיקרית היא בעיקר לחלונות אלומיניום.
יתרון משמעותי של חלונות אלומיניום הוא שחומר האלומיניום אטום בפני רטיבות וכך לא פגיע מפני נזקים של מזג אוויר, יתרון נוסף הוא שהאלומיניום מבודד מפני רעשים חיצוניים.
בשנים האחרונות ניכר כי חלונות אלומיניום מאופיינים בעיצוב מודרני, חדשני ולעיתים תעשייתי, מה שמקנה מראה נוף מיוחד ומקורי.
מכיוון שהאלומיניום הוא חומר גמיש ונוח לשינוי, רבים מאיתנו בוחרים להחליף את חלונות ביתנו לחלונות אלומיניום, בדרך זו ניתן לעצב את פני החלון במגוון סגנונות וכפי העולה על דעתנו.
ישנם סוגים רבים ומגוונים של חלונות אלומיניום, בהתאם לדרישה או לצורך, כמו חלונות הזזה, חלונות הנפתחים על ציר, חלונות בעלי זכוכית החוסמת את קרני השמש ועוד.